Transfery #4

🔄📝 TRANSFERY #4

Jedziemy dalej! 🤝 Okno transferowe na Lipowskiego nadal otwarte.

Transfer numer 4 – Andrzej Turbasa. 
Już widzimy te uśmieszki na twarzach, widząc rocznik Andrzeja. Na szczęście szybko zostaną zdjęte jak nasz “Turbo” przetnie kilka kluczowych piłek rywali.

Wychowanek krakowskiego Hutnika, zakończył przygodę z “Suchymi Stawami” na poziomie juniorskim i wziął na dłuższy czas rozbrat z futbolem.

W 2002 roku reprezentował barwy IV ligowego Orła Piaski Wielkie, skąd w 2003 roku zawitał po raz pierwszy do Bieżanowianki.

W sezonie 2009/10 zmienił barwy na krakowski Nadwiślan, z którego wędrował między Bieżanowianką (jeden sezon), a Dąbskim Kraków (2 sezonu). Ubiegłoroczne rozgrywki zakończył właśnie w barwach naszego ligowego rywala, z którym wywalczył awans do okręgówki. Andrzej zdecydował się jednak na pozostanie w A-klasie i w ten sposób po raz kolejny zawitał na Lipowskiego!

ℹ️ POZYCJA NA BOISKU
W obecnej drużynie pełni rolę środkowego obrońcy. Przez cała swoją karierę występował jednak na boku tej formacji, a w systemie holenderskim 3-5-2 pełnił rolę słynnego forstopera. W ostatnim spotkaniu z Rafisem w Pucharze Polski zagrał 90 minut w środku defensywy tworząc duet z Adamem Nogajem.

📃 HISTORIA KLUBOWA
Na liście zespołów, w których występował nasz nowy zawodnik z pewnością znajdą się: Hutnik Kraków (poziom juniorski), Orzeł Piaski Wielkie, Bieżanowianka Kraków, Nadwiślan Kraków, Dąbski Kraków.

🔵🔵 Witamy na pokładzie! 🔵🔵