Awans w Pucharze Polski!

🏆🇵🇱 II Runda Pucharu Polski (Podokręg Kraków)

Bieżanowianka – Rafis Kraków 5:0 (0:0)

Przystawka została podana i od razu rozbudziła apetyty na więcej!

Podczas rozegranego dzisiaj meczu Pucharu Polski rozbiliśmy niezrzeszoną w MZPN drużynę Rafisu Kraków (wicemistrz Futbolowej Ligi Szóstek).

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż takich emocji. Po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. Stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji, ale nie udało się tego udokumentować. Najbliżej trafienia do siatki był Szymon Mik, który w niezwykle trudnej sytuacji złożył się do przewrotki, po której bramkarz sparował piłkę na słupek!

Po zmianie stron z początku uratował nas Stochel paradując na linii bramkowej po strzale głową niepilnowanego napastnika.

Chwilę później to my wyciągnęliśmy najcięższe działa! Od początku meczu wyróżniał się nasz kapitan – Mateusz Skwarczek i to właśnie on po podaniu ze środka pola od Dusiły pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Zaledwie kilka minut później podwyższył duet Wojewoda – Pospuła, pierwszy dośrodkowywał, a drugi wykończył akcję strzałem głową.

Na 25 minut przed końcem meczu było już 3:0, gdyż tym razem Skwarczek postanowił asystować Czyżowskiemu, a ten po wygranym wyścigu ze środkowym obrońcą pokonał golkipera Rafisu.

Trener Grzegorz Trela dokonał podwójnej zmiany i posłał w bój Machalskiego oraz Cyburta, a na ławkę powędrował strzelec bramki Czyżowski i zmagający się z grypą Nogaj.

Nasz świeżo upieczony senior – Hubert Machalski (wychowanek Bieżanowianki), potrzebował zaledwie kilku kontaktów z piłką, aby od razu wpisać się do raportu meczowego asystując przy drugiej bramce swojego kapitana.

Ostatecznie wynik meczu ustanowił Tomasz Kozak, który z najbliższej odległości nie spudłował do pustej bramki, dobijając kapitalny strzał Mika z rzutu wolnego (odbicie piłki przez bramkarza na słupek).

Meldujemy się w kolejnej fazie, gdzie podejmiemy V-ligowy Nadwiślan Kraków – drużyna seniorów!

👥 Skład: Wałach (46′ Stochel) – Mik, Turbasa, Nogaj (70′ Cyburt), Wojewoda – Kozak, Dusiło, Atłas – Pospuła, Czyżowski (67′ Machalski), Skwarczek (C)

Zawodnik meczu: Mateusz Skwarczek ( 2 gole, 👟 1 asysta)