Druga drużyna startuje z wysokiego C wygrywając derby!

Podsumowanie

B Klasa (Kraków III) - 2023/2024 2023/2024

Na Wrzosach, Stara Wieś, Prokocim, Bieżanów-Prokocim, Kraków, województwo małopolskie, 30-830, Polska

(12)
Prokocim Kraków II
Bieżanowianka II Kraków
0 - 5
Final Score

Już w pierwszej kolejce podopieczni Karola Czepca potwierdzili swoje wysokie aspiracje do zajęcia jak najwyższej pozycji w tabeli, a jednocześnie wzięli rewanż w derbach rezerw za jesienną porażkę z Prokocimiem II.

Przez całą pierwszą połowę nasz zespół oddał piłkę rywalom, którzy w statystyce posiadania zdecydowanie dominowali, jednak w piłce nożnej te najważniejsze liczby łatwo policzyć patrząc kiedy piłka wpada do siatki. W tym aspekcie to nasza “dwójka” przy pomocy skutecznego przesuwania i umiejętności gry z kontrataku do przerwy prowadziła już 3:0 po golach Szafrańca (trenowane wykonanie rozegrania rzutu wolnego)  i dwóch trafieniach Piotrka Kalety.

Prokocim do swoich najbliższych celu ataków wykorzystywał dalekie wrzuty z autu w pole karne, a po zmianie stron jedną z akcji zakończył uderzeniem w słupek. Zmiana stron odmieniła nam również obraz gry, w którym to ofensywniej nastawieni zawodnicy częściej wybierali się pod pole karne gospodarzy po samodzielnie zbudowanych akcjach.

Na osobną uwagę zasługuje kolejny raz praca sędziów na najniższym poziomie rozgrywkowym. Arbiter główny nie dość, że dopatrzył się faulu naszego zawodnika, kiedy to rywale samodzielnie doprowadzili do upadku swojego gracza (później skutkowało to wykluczeniem Mateusza Więcka w 85′ minucie). Co więcej sędzia nie wiadomo skąd na konto Prokocimia zapisał jedno trafienie w 78′ minucie, po którym nie ma śladu ani w naszych zapiskach, ani po stronie… samych gospodarzy, którzy takiego gola również nie widzieli…

TRENER (BIEŻANOWIANKA II): Karol Czepiec
TRENER (PROKOCIM II): Robert Oczkoś

OBSADA SĘDZIOWSKA: Kamil Bułat, Mateusz Pawęzowski, Bartosz Słonka