Zapowiedź: Tramwaj vs. Bieżanowianka

📝 Zapowiedź /  II Kolejka A-klasy: Tramwaj vs. Bieżanowianka

Po ciężkim wojażu w Pucharze Polski, wracamy na ligowe boiska. W ramach drugiej kolejki udamy się na ul. Praską w Krakowie, gdzie w roli gospodarza wystąpi drużyna Tramwaju.

Tramwaj Kraków vs. Bieżanowianka Kraków –
📅 31.08.2019 – 16:30
🏟️ Stadion przy ul. Praskiej 61A – Kraków

▶️ BIEŻANOWIANKA
W pierwszych meczach tego sezonu nasi podopieczni pomimo wielu braków jakościowych osiągnęli bardzo korzystne rezultaty i po 3 spotkaniach zanotowali 3 zwycięstwa! Awans do IV rundy Pucharu Polski oraz pokonanie ciężkiego rywala na inaugurację to zdecydowanie wyniki pozwalające patrzeć na kolejne spotkania z nutą optymizmu.

👥 DYSPOZYCJA KADROWA
Po odpoczynku w starciu Pucharowym, gotowość do kolejnego spotkania zgłosili Wałach i Sikora. Trener ma również w dyspozycji dwóch świeżo zgłoszonych zawodników, którzy rzutem na taśmę zostali wypożyczeni do naszej drużyny. Wiktor Ramut (AP Kmita Zabierzów) oraz Stanisław Kwiecień (Orzeł Piaski Wielkie, poprzedni sezon w Wieliczance Wieliczka) to ostatnie dwa transfery, których nie zdołaliśmy jeszcze ogłosić. Zabraknie jednak: Wojewody, Machalskiego (sprawy prywatne), Morońskiego (uraz głowy w meczu z Nadwiślanem) oraz kapitana drużyny Skwarczka (uraz pleców po meczu z Nadwiślanem). Co ciekawe pomimo tylu braków kadrowych, trener Trela na mecz powoła osiemnastu zawodników!
🏥 Wieści ze szpitala
– Piotr Więckowski – zerwane więzadła boczne i krzyżowe w kolanie… Niestety debiutancki mecz Waca, był prawdopodobnie jego ostatnim w tym sezonie…
– Mateusz Skwarczek – 2-4 tygodni przerwy po urazie pleców, którego nabawił się w meczu z Nadwiślanem.
– Jarosław Moroński – krótki odpoczynek po urazie głowy. Będzie gotowy na kolejny mecz.
– Denis Kagize – niebawem wznowi treningi.
– Szymon Mik – póki co trenuje z drużyną bez obciążeń, jeszcze niegotowy do gry.

▶️ TRAMWAJ
Nasz sobotni rywal zdążył już odpaść z 🏆 Pucharu Polski przegrywając 2:3 z kolejnym ligowym rywalem – Kablem Kraków. Wcześniej zawodnicy z ul. Praskiej wyeliminowali B-klasowe Rybitwy. Po tej przygodzie weszli w sezon A-klasowy z przytupem, będąc pierwszą drużyną zasiadającą na fotelu lidera. Wysoka wygrana 6:2 z Gajowianką na terenie rywala pozwala sugerować, że Tramwajarze w tym sezonie mogą powalczyć o coś więcej niż utrzymanie, które zapewnili sobie w ubiegłorocznych rozgrywkach 8-punktową przewagą.

📋 HISTORIA RYWALIZACJI (HEAD TO HEAD)
🔶 04.2019 – Tramwaj – Bieżanowianka / 2:2
 08.2018 – Bieżanowianka – Tramwaj / 4:2
 05.2018 – Tramwaj – Bieżanowianka / 2:3
 10.2017 – Bieżanowianka – Tramwaj / 5:1
🔶 06.2017 – Bieżanowianka – Tramwaj / 2:2
 11.2016 – Tramwaj – Bieżanowianka / 5:1

Tym razem nie cofamy się zbytnio w czasie, gdyż obie drużyny występują w jednej lidze od 3 lat. Podczas 6 pojedynków odnotowaliśmy 3 zwycięstwa, 2 remisy i jednokrotnie ulegliśmy rywalom. Ostatnie zwycięstwo Tramwaju miało miejsce 3 lata temu, kiedy to ulegliśmy rywalom w rozmiarze 1:5.

 Bilans bramkowy 17:14 dla Bieżanowianki. 31 goli w zaledwie 6 spotkaniach. Średnio 5,17 gola na mecz! Oznacza to, że spotkania obu drużyn są niezwykle obfite w gole.

Czy tak będzie również jutro? Aby się przekonać zapraszamy na Tramwaj Arenę o godzinie 16:30. Meczowa “osiemnastka” zostanie opublikowana 2 godziny przed meczem.