Zapowiedź: Iskra Krzęcin vs. Bieżanowianka

📝 Ruszamy z zapowiedziami spotkań i na pierwszy ogień idzie jutrzejsza inauguracja rozgrywek!
 
🔥 Po rozegranych 5 spotkaniach sparingowych i 1 meczu Pucharu Polski po raz pierwszy w sezonie 2019/20 staniemy do walki o 3 punkty.
 
RKS Iskra Krzęcin – Bieżanowianka Kraków
📅 24.08 sobota – 17:00
🏟️ Stadion w Krzęcinie (ul. Krakowska 32)
 
▶️ BIEŻANOWIANKA
Nasz forma jest jedną wielką niewiadomą. Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy słabo od porażki z Dziekanovią oraz remisu z LKSem Rudnik. Mecz z drużyną młodzieżową Orła również nie napawał optymizmem, chociaż w drugiej połowie udało się odzyskać honor. W dużo lepszych humorach kończyliśmy grę kontrolną z Lotnikiem Kryspinów, który pokonaliśmy w rozmiarze 2:0. Kolejny plus na liście dopisaliśmy sobie po rozgromieniu w Pucharze Polski Rafisu, który rundę wcześniej wyeliminował naszych ligowych rywali – Strzelcy Kraków. Gdy wydawało się, że wszystko jest już na dobrej drodze ku udanej inauguracji podjęliśmy w ostatnim sparingu MIchałowiankę, której w ulegliśmy 0:2 nie stwarzając niemal żadnej dobrej sytuacji do pokonania bramkarza.
 
Kluczem do zwycięstwa może się w takim razie okazać dyspozycja dnia danych zawodników, o co będzie musiał się martwić szkoleniowiec podczas układania wyjściowej jedenastki.
 
👥 DYSPOZYCJA KADROWA
W samej drużynie ciężko wyróżnić wybijające się jednostki, gdyż w sparingach i pucharze bramki strzelało aż 10 różnych zawodników, a każdy sparing oznaczał kolejne roszady w składzie. O dziwo do siatki dwukrotnie trafiał Kozak, który w sparingach testowany był w nieco innej roli niż dotychczas. Przebłyski formy strzeleckiej dał jeszcze Pospuła. Przed urlopem błyszczał Frankowski zarówno strzelając jak i asystując, ale po przygodzie na greckich wyspach będzie musiał niemal z marszu wrócić do formy. Największy plus można postawić przy Skwarczku, który zdominował rywalizację z Rafisem udowadniając ile może dać drużynie jeżeli omijają go kontuzje. Napastnicy z poprzedniego sezonu będą musieli się sporo napracować, aby ponownie bić rekordy w klasyfikacji króla strzelców. Moroński dopiero wraca po kontuzji, Łęcki będzie wznawiał treningi w zimie. Czyżowski strzelał w sparingu z Lotnikiem oraz w Pucharze z Rafisem, jednak jutro nie zobaczymy go na boisku z powodu wyjazdu służbowego.
 
▶️ ISKRA KRZĘCIN
Tutaj pytań jest znacznie więcej niż odpowiedzi.
1. Okres przygotowawczy?
Z facebooka rywali można się dowiedzieć jedynie, że 31 lipca informowali o terminach treningów zapraszając jednocześnie wszystkich chętnych.
2. Rozegrane sparingi?
W internecie można znaleźć jedynie wzmiankę, że zawodnicy z Krzęcina w Pucharze Wójta Gminy Czernichów pokonali Start Kamień w rozmiarze 7:3. Rzekomo pokonani to zespół złożony głównie z juniorów. Więcej informacji nie znaleziono.
3. Więc może Puchar Polski?
Iskra zajęła w poprzednim sezonie zajęła 5. miejsce w tabeli A-klasy, wobec czego podobnie jak my rozegrała w Pucharze Polski jeden mecz. Rywalem krzęcinian był B-klasowy KS Tyniec, który pokonali skromnym wynikiem 1:0.
 
📋 HISTORIA RYWALIZACJI (HEAD TO HEAD)
2018/2019
3.05.2019 Iskra – Bieżanowianka / 4:2
29.09.2019 Bieżanowianka – Iskra / 2:9
2017/2018
🔶 5.05.2018 Bieżanowianka – Iskra / 1:1
🔶 7.10.2017 Iskra – Bieżanowianka / 2:2
2016/2017
🔶 10.06.2017 Iskra – Bieżanowianka / 0:0
5.11.2016 Bieżanowianka – Iskra / 1:4
 
Jak widać od przynajmniej 3 lat, wszystkie pojedynki kończyły się zwycięstwem Iskry lub remisem. Wcześniej obie drużyny nie występowały razem w lidze.
 
🏆 Znaleźć można jednak informację o wyniku spotkania Pucharu Polski w sierpniu 2016 roku.
Bieżanowianka – Iskra Krzęcin 2:2 (4:2 k)
 
Najbardziej zapada w pamięć oczywiście porażka 2:9, która jeszcze długo będzie wspominana jako jedno z najgorszych spotkań jakie można było zobaczyć na obiekcie w Bieżanowie.
 
📈 POZYCJA W TABELI
Na starcie sezonu przeanalizować można jedynie pozycje w poprzednim sezonie. Tutaj górą gospodarze sobotniego meczu, którzy w czerwcu znaleźli się na 5. pozycji z 42 punktami na koncie (11Z, 9R, 6P). Nasza drużyna 2 pozycje niżej, 37 punktów (10Z, 7R, 9P).
 
Jutro odsłonięte zostaną pierwsze karty tegorocznego sezonu i miejmy nadzieję, że będą to 1 punkty naszej drużyny!