Wypływamy na powierzchnię

Podsumowanie

Klasa Okręgowa (Kraków II) - 2023/2024 2023/2024

Wojciecha Lipowskiego, Kaim, Bieżanów, Bieżanów-Prokocim, Kraków, województwo małopolskie, 30-864, Polska

(10)
Bieżanowianka Kraków
Skawinka Skawina
3 - 0
Final Score

W sobotę nad Lipowskiego 5 wyszło słońce, a wysoka temperatura tego dnia zapowiadała zdobyte 3 punkty, które pozwoliły naszej drużynie opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

PIERWSZA POŁOWA NIE PO NASZEJ MYŚLI

Tak jak w starciu derbowym zwycięstwo zapewniły nam ekspresowe wejścia w obie odsłony spotkania tak w pojedynku ze Skawinką nasi zawodnicy długo nastawiali się na prawidłowe tory.

Pierwsze 45 minut można zdecydowanie wpisać na konto gości. Chociaż do bramki mogliśmy trafiać po kilku groźnych akcjach, które kończyły się niecelnymi strzałami to jednak pod naszą szesnastką działo się więcej.

Ponownie formą błysnął Kamil Stochel, który wybronił uderzenia gości, kilkukrotnie piąstkował przy dośrodkowaniach oddalając futbolówkę od naszej linii bramkowej, a finalnie ofiarnie wybronił sytuację sam na sam z bramkarzem.

W efekcie do przerwy wynik brzmiał 0:0.

ODMIANA PO ZMIANIE STRON

Lepiej tego dnia szło naszym zawodnikom atakując w stronę budynku klubowego lub w przerwie doszło do poważnej rozmowy w szatnie, gdyż po zmianie połów nasi zawodnicy prezentowali się znacznie lepiej.

Już w 53′ minucie meczu Konrad Łecki wykorzystał podanie od Mateusza Skwarczak i zapewnił nam prowadzenie i chociaż na kolejne trafienia trzeba było poczekać to zdecydowanie mogliśmy oglądać te samą werwę z jaką atakowaliśmy już w poprzednim derbowym starciu jak i poprzednim sezonie w A klasie.

DOBICIE W KOŃCÓWCE

Nagroda za wrzucenie wyższego biegu przyszła w końcówce spotkania, kiedy najpierw na 5 minut przed końcem meczu Mateusz Skwarczek wykorzystał podanie Jarka Morońskiego, a w ostatniej minucie Piotr Więckowski bezpośrednim podaniem obsłużył Konrada Łęckiego, który przelobował wychodzącego z bramki golkipera.

Dzięki wygranej zepchnęliśmy naszych rywali na ostatnie miejsce w tabeli i zniwelowaliśmy różnicę punktową do pozostałych drużyn w środku tabeli. Zawodnicy zdecydowanie po dwóch zwycięstwach z rzędu mogą odetchnąć z ulgą, ale przed nami nadal długa droga w walce o utrzymanie się w beniaminkowym sezonie w Klasie Okręgowej!

TRENER (BIEŻANOWIANKA): Piotr Fima
TRENER (SKAWINKA):
Mateusz Farbaniec

OBSADA SĘDZIOWSKA: Łukasz Marek, Artur Hawryszko, Paweł Siwor

KOLEJNY MECZ

(11)
Grębałowianka Kraków
Bieżanowianka Kraków
VS