Wicelider postraszony ambitnymi rezerwami

Podsumowanie

B Klasa (Kraków III) - 2023/2024 2023/2024

Tyniecka, Dębniki Zachód, Dębniki, Kraków, województwo małopolskie, 30-323, Polska

(21)
Pychowianka Kraków
Bieżanowianka II Kraków
3 - 1
Final Score

W swoim ostatnim meczu sezonu 2023/24 druga drużyna mierzyła się z zespołami walczącymi o awans, a starcie z Pychowianką na obiekcie Tramwaju było dla tej drużyny meczem o niemal 6 punktów.

Ewentualna strata punktów przez “Pycho” pozwoliłaby na objęcie fotelu wicelidera drużynie Opatkowianki. Chociaż goszczący obiekt przy Praskiej 61A gospodarze wyszli na prowadzenie w 13′ minucie to dalsze losy spotkania mocno wisiały na włosku.

Osłabiona nieobecnościami druga drużyna, z której na starcie Klasy Okręgowej wybrani zostali nominalni gracze w postaci Grzegorza Szafrańca i Piotra Kalety postawiła przed rywalami bardzo trudne zadanie.

Tuż po zmianie stron drugą żółtą kartkę obejrzał w 57′ minucie Jakub Dąbrowski, ale już niemal 10 minut później arbiter podyktował jedenastkę dla naszej drużyny, a do wyrównania mimo gry w osłabieniu doprowadził strzałem z wapna Kamil Juras.

Pychowianka musiała radzić sobie z ciężarem starcia o awans, które przestało układać się po jej myśli, ale z odsieczą na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry przyszedł Maciej Matyjewicz, który swoim trafieniem doprowadził do wyniku 2:1, a szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy ostatecznie w doliczonym czasie gry przechylił Tomasz Marczak.

Podopieczni Karola Czepca tym bojem zakończyli rozgrywki B klasy kończąc je na historycznie najwyższej pozycji w historii istnienia naszych rezerw – 5. miejscu, przypieczętowując progres sportowy jaki zaliczył ten zespół.

TRENER (BIEŻANOWIANKA II): Karol Czepiec
TRENER (PYCHOWIANKA): Dawid Jeleń

OBSADA SĘDZIOWSKA: Przemysław Bartłomiejczak, Julian Tokarski, Mateusz Nowak