Transfery #3

 

🔄📝 TRANSFERY #3

🔥 Trzeci transfer to można powiedzieć prawdziwy hit przy Lipowskiego 5.

Kolejny zawodnik z występami na wyższym szczeblu zagości na bieżanowskiej murawie!

Dariusz Kuźma bo o nim mowa, zdecydował się na reprezentowanie biało-niebieskich barw 🔵!

Wychowanek RKS Garbarnii Kraków, z którą związał się w wieku 10 lat (w sezonie 1999/2000) po rozwiązaniu drużyny KS Kabel Kraków. W barwach “Chłopców z Ludwinowa” występował aż do 2013 roku i przez długi czas był to jego drugi dom.

Zaczął od występów na poziomie III ligi, które przeplatał z występami w zespole rezerw. Po awansie zaznaczył swoją obecność również na II ligowych boiskach, jednak wyleczona długotrwała kontuzja nadal dawała mu się we znaki.

W 2013 roku zdecydował się na występy w IV lidze, gdzie bronił barw Górnika Wieliczka.

Po dwóch sezonach opuścił ekipę spod Krakowa i udał się na drugi jego koniec, ale do tej samej ligi, gdzie przeciwko byłemu klubowi grał w GKSie Świt Krzeszowice.

Po przygodzie z IV ligą zawędrował poziom niżej. W lidze okręgowej na dłużej zagościł w AP Kmicie Zabierzów, gdzie występował do końca sezonu 2017/18. Po jego zakończeniu zdecydował się na występy na I ligowych parkietach w barwach Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój (futsal).

ℹ️ POZYCJA NA BOISKU
Darek występuje w środku boiska. Jego rolę na murawie ciężko ocenić, gdyż walory fizyczne i techniczne pozwalają mu na rozbijanie ataków rywali i rozpoczynanie kontrataków, a także na kombinacyjną grę ofensywną bliżej nominalnego napastnika. Najprawdopodobniej zobaczycie go w wielu miejscach na murawie, co czyni z niego prawdziwego pomocnika w roli “box to box”.

📃 HISTORIA KLUBOWA
1999-2013 Garbarnia (III/II liga), Garbarnia II Kraków (A-klasa)
2013-2014 Górnik Wieliczka (IV liga)
2014 – Świt Krzeszowice
2014-2018 AP Kmita Zabierzów (V liga)
2018- obecnie Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój (I liga futsalu)

🔵🔵 Witamy na pokładzie! 🔵🔵