Szachy błyskawiczne w meczu rezerw

Podsumowanie

B Klasa (Kraków III) - 2023/2024 2023/2024

Wojciecha Lipowskiego, Kaim, Bieżanów, Bieżanów-Prokocim, Kraków, województwo małopolskie, 30-864, Polska

(3)
Bieżanowianka II Kraków
Tramwaj Kraków II
3 - 3
Final Score

W błyskawicznej odmianie szachów obaj gracze mają w dyspozycji skrócony czas 10 minut na wykonanie wszystkich ruchów. Chociaż mecz rezerw z drugą drużyną Tramwaju toczył się przez 90 minut to nie trudno było ulec wrażeniu, że obie strony dążą do jak najszybszego osiągnięcia korzystnego rezultatu co na koniec zakończyło się piłkarskim patem wraz z końcowy gwizdkiem.

Swój pierwszy ruch wykonali zawodnicy Tramwaju trafiając do siatki Kamila Sowy już w 9. minucie, ale jeszcze przed przerwą odkuły się nasze rezerwy przechylając szalę na swoją korzyść po golach Grzegorza Szafrańca i Bartosza Ciocha.

Po zmianie stron ponownie ekspresowo jako pierwsi strzelanie zaczęli goście i ruszyli do ofensywy wychodząc ponownie na prowadzenie, ale ostatni ruch na szachownicy wykonał Wiktor Gawłowski, który trafieniem z 68. minuty zawiązał worek z golami i obie strony rozeszły się z jednym punktem.

Nasza drużyna w ostatnim starciu z Tyńcem mimo porażki uzyskała 3 punkty, kiedy Wydział Gier zweryfikował zawody na naszą korzyść z uwagi na obecność na murawie w szeregach rywali dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej jednocześnie.

Wobec takiego dorobku punktowego w tabeli B-klasy podopieczni Karola Czepca wskoczyli na centralną, szóstą pozycję.

TRENER (BIEŻANOWIANKA II): Karol Czepiec
TRENER (TRAMWAJ II): Maciej Wejner

OBSADA SĘDZIOWSKA: Tymoteusz Kraska, Karol Wesołowski, Jakub Sendorek

KOLEJNY MECZ REZERW

(4)
Płomień Kostrze II
Bieżanowianka II Kraków
VS