Podział punktów na pożegnanie

Na pożegnanie trybun przy ul. Lipowskiego, w sezonie 2018/19 potencjalni spadkowicze znów urywają nam punkty!

Pół roku temu spotkanie z Płomieniem Kostrze było prawdziwym rollercoasterem emocji. Z prowadzenia 4:0 trafiliśmy pod brzytwę pozwalając rywalom na doprowadzenie do stanu 4:4, a następnie uciekliśmy spod topora wychodząc na 7:4.

W tej rundzie Płomień musiał zagrać z jeszcze większym zaangażowaniem, gdyż w ich przypadku każdy punkt jest na wagę złota i ewentualnego utrzymania w lidze.

W pierwszej połowie po dość poukładanej grze prowadzenie dał nam gol Pawła Sikory, który już po raz trzeci tej wiosny ściągnął pajęczynę z bramki i tym razem po uderzeniu od poprzeczki wpakował piłkę do siatki po rzucie wolnym. Na odpowiedź rywali tym razem trzeba było nieco poczekać, ale  finalnie goście doprowadzili do wyrównania po zamieszaniu przy rzucie rożnym.

Na przerwę jednak schodziliśmy w lepszych humorach, kiedy to Sikora uruchomił podaniem prostopadłym Myshkę, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Po wznowieniu gry nie brakowało sił na utrzymanie wyniku lub podwyższenie prowadzenia, jednak akcje nie miały już takiego polotu i często kończyły się kontratakami. Gol, który ustanowił wynik spotkania padł po błędzie w defensywie i dośrodkowaniu w pole karne, gdzie szczęśliwe do piłki dopadł napastnik rywali.

Remis utrzymał się przez końcowe 10 minut i obie strony musiały zadowolić się podziałem punktów.

Skład: Stochel – Mik, Dusiło, Krzywda, Wojewoda – Czyżowski, Kozak (83’ Danek), Atłas (80’ Cyburt), Sikora, Myshko – Moroński (60’ Wałach)