Podsumowanie ME U-15 w zapasach

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-15 zostały zakończone! Był to dla nas okres niezwykle pracowity i efektywny wobec czego dopiero teraz znaleźliśmy chwilę na podsumowanie tego jakże ważnego w historii polskich zapasów wydarzenia.

Klub Sportowy Bieżanowianka wspólnie z Polskim Związkiem Zapaśniczym, Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie był  organizatorem tych historycznych (po raz pierwszy w Polsce) Mistrzostw Europy w zapasach U15, które odbyły się w dniach 27-30.06.2019 r. krakowskiej Tauron Arenie.

Zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym mistrzostwa były na bardzo wysokim poziomie. Dla Nas “Bieżanowianki” było to bezcenne doświadczenie w organizacji imprez sportowych na światowym poziomie. W ciągu 4 dni stoczono aż 830 walk, które podjęło 186 dziewcząt i 526 chłopców.

Rywalizację sportową zdominowali reprezentanci Rosji, którzy zdobyli 13 z 30 możliwych złotych medali. W pozostałych przypadkach na najwyższym stopniu podium stawali przedstawiciele: Ukrainy (4), Azerbejdżanu, Gruzji, Turcji (3), Węgier (2) oraz Armenii i Mołdawi (1).

Wśród najlepszych znalazła się również reprezentantka Polski! 13-letnia Natalia Tomala zdobyła wicemistrzostwo w kategorii 36 kg i z dumą założyła srebrny medal.

Więcej informacji o wynikach ME U-15 mogą Państwo znaleźć na stronie Zarządu Infrastruktury Sportowej:
Srebrny medal Natalii Tomali 
Podsumowanie Mistrzostw Europy U-15