Nieudany finisz

Nieudane zakończenie sezonu na Zwierzynieckim.

Wczorajsze spotkanie z wiceliderem tabeli było ostatnią szansą na zdobycze punktowe w sezonie 2018/19. Po ciekawym meczu w 30-stopniowym upale musieliśmy ponownie uznać wyższość rywali po golu w doliczonym czasie gry.

Pierwsze 45 minut zdominowali gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po wykonaniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu na krótki słupek, a następnie wykorzystali błąd indywidualny, wyprowadzili kontratak i podwyższyli prowadzenie. Kontaktowego gola, jeszcze przed zmianą stron, zdobył dla nas Tomasz Czyżowski, który skierował piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Na przerwę schodziliśmy jako drużyna przegrywająca 1:2, ale po wznowieniu gry zabraliśmy się za odrabianie strat. Po jednym z rzutów wolnych zawodnik rywali zagrał piłkę ręką, a arbiter bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł doświadczony Paweł Frankowski i umieścił ją pod samą poprzeczką.

Niewiele minut później po wyłapaniu bezpańskiej piłki Kamil Stochel dalekim wykopem uruchomił Czyżowskiego, a ten po dryblingu pokonał linię obrony i wyprowadził nas na prowadzenie 3:2!

Zwierzyniecki musiał podwoić swoje siły w samej końcówce, aby zmienić oblicze spotkania. Ta sztuka się udała, kiedy grający bardzo dobre spotkanie zawodnik z numerem 19 przebiegł z piłką niemal całe boisko, a następnie asystował lepiej ustawionemu koledze.

Ten sam zawodnik mógł pokusić się o podwyższenie na 4:3, jednak zamiast wyjść na sytuację sam na sam, wybił piłkę w aut. Szacunek!

Altruizm się opłacił, gdyż gospodarze finalnie w doliczonym czasie gry przeprowadzili akcję zaakcentowaną strzałem do pustej bramki i zakończyli sezon z 3 punktami na koncie, a my musieliśmy po raz kolejny w tym sezonie przełknąć gorycz porażki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w tym sezonie i mamy nadzieję, że w kolejnym damy Wam dużo więcej powodów do radości!

Skład: Stochel – Mik, Dusiło (46’ Spolitakiewicz), Krzywda, Kozak (70’ Cyburt) – Myshko (80’ Surówka), Kukla, Atłas (67’ Nawratil), Frankowski, Wojewoda – Czyżowski