NADCHODZI KRAKOWSKIE ŚWIĘTO MŁODYCH ZAPAŚNIKÓW

W najbliższą sobotę, 22 października, w Małej Hali TAURON Areny Kraków odbędzie się 31. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy – Memoriał Władysława Bajorka. W tym wyjątkowym turnieju weźmie udział ponad 200 uczestników z Polski, Dani, Norwegii, Szwecji, Włoch, Ukrainy i Czech, którzy staną do rywalizacji w trzech kategoriach: dzieci, młodzicy oraz kadeci.

Memoriał Władysława Bajorka, który organizowany jest przez Klub Sportowy Bieżanowianka we współpracy z Gminą Miejską Kraków jako Partnerem Głównym oraz Partnerem: Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych zapaśników i krakowskich kibiców.

Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowane jest na 10:30, a od godziny 11:20 rozpoczną się walki eliminacyjne i następnie finałowe, podczas których będziemy mogli oglądać zmagania rekordowej liczby zawodników Bieżanowianki. Wystawiamy blisko 45 zawodników z naszego klubu, natomiast z całej Małopolski będzie ponad 50 uczestników. Liczymy na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku i kolejny triumf w klasyfikacji drużynowej – mówi Marek Witek, Sekretarz Klubu, koordynator i trener sekcji zapasów.

Honorowy patronat nad turniejem objął Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa. Serdecznie zapraszam wszystkich do śledzenia zmagań zapaśniczych w sobotę na Małą Halę TAURON Areny. Mam nadzieję, że turniej ten spowoduje dalszy wzrost zainteresowania jakże pięknym sportem, jakim są zapasy – stwierdził Krzysztof Dębowski (Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Inwestycji), podczas konferencji prasowej, która odbyła się 19 października w ZIS. Memoriał organizowany dla uczczenia pamięci pierwszego Mistrza Polski w Zapasach z Krakowa -Władysława Bajorka jest krakowskim świętem tej olimpijskiej dyscypliny sportu. To także sprawdzian dla młodych sportowców przed zawodami rangi mistrzostw Polski i Europy.

Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja, zgromadziła 164 uczestników reprezentujących 26 ekip z Polski, Czech i Ukrainy. W tym roku na zawodach pojawi się minimum 200 zawodników z kilku państw europejskich.

Zgłosiła się mocna reprezentacja ze Skandynawii – Szwecja, Norwegia, oprócz tego Dania, Włochy, Ukraina i Czechy. Oczywiście będą też kluby z całej Polski. Dziękuję Panu Prezydentowi, Miastu Kraków oraz Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie za współpracę, bez których nie bylibyśmy w stanie organizować tego wydarzenia – stwierdza Jacek Małek, wiceprezes KS Bieżanowianka.

Sobota, 22 października 2022 roku
Mała Hala TAURON Areny Kraków (ul. Stanisława Lema 7)
10:30 – uroczyste otwarcie imprezy
11:20 – walki eliminacyjne i finałowe
18:00 – dekoracja zawodników, wręczenie nagród i oficjalne zakończenie turnieju