Memoriał im. Władysława Bajorka razem z Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie!

W sobotę, 6 listopada 2021 roku do Małej Hali Tauron Areny Kraków, po dwuletniej przerwie, powróci sport zapaśniczy! Krakowianie będą mogli kibicować młodym zapaśnikom podczas Jubileuszowego, 30. Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. Władysława Bajorka.


Ta wyjątkowa impreza, która od kilku lat organizowana przez KS Bieżanowianka we współpracy z Gminą Miejską Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie, niezmiennie pełni te same cele: uczczenie pamięci pierwszego Mistrza Polski w Zapasach z Krakowa; popularyzacja sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży oraz promocja walorów turystycznych i sportowych Miasta Krakowa. Również i w tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło Miasto Kraków stając się Miastem Gospodarzem oraz ZIS obejmując rolę Partnera Głównego wydarzenia.

Memoriał to międzynarodowy turniej zapaśniczy rozgrywany ku pamięci zmarłego Władysława Bajorka. Na przestrzeni lat, w turniejach zapaśniczych stanowiących Memoriał brali udział niemal wszyscy najwięksi polscy zapaśnicy, w tym medaliści olimpijscy. Aby wziąć udział w zawodach z najlepszymi, częstymi gośćmi byli reprezentanci zagraniczni, dzięki czemu Turnieje mają charakter międzynarodowy. Na przełomie XX i XXI wieku niestety zaprzestano ich organizowania. W 2016 roku organizacji Memoriału podjął się Klub Sportowy Bieżanowianka, który z powodzeniem kontynuuje profesjonalną organizację wraz z Małopolskim Okręgowym Związkiem Zapaśniczym i Polskim Związkiem Zapaśniczym oraz Radą Dzielnicy XII w Krakowie.

W listopadowej edycji Turnieju zaprezentowane zostaną pojedynki w stylu klasycznym, w kategoriach: dzieci, młodzicy oraz kadeci. Wstęp na imprezę jest wolny.