KOMUNIKAT – Rezygnacja z udziału w Pucharze Polski 2022/23

Opublikowana została już wstępna lista klubów z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, które będą brały udział w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Przy naszym klubie można już zobaczyć dopisaną treść – , wobec czego chcemy przekazać, że w ramach przysługującego nam prawa jako klubu A-klasowego wraz z dniem rozpoczęcia zgłoszeń do rozgrywek podjęliśmy decyzję o rezygnacji z udziału.
 
Po konsultacji trenera pierwszej drużyny oraz zawodników podjęto wspólną i niemal jednogłośną decyzję, że drużyna w okresie letnim chce w 100% skoncentrować się na przygotowaniach do sezonu ligowego wykorzystując i tak krótką przerwę urlopową na niezbędny wypoczynek.

Argumenty, które stały za podjętą decyzją:

– Ewentualne braki kadrowe spowodowane sezonem urlopowym.
– Spełnienie szeregów formalności oraz opłat związanych z rozgrywaniem meczów pucharowych, a które wolimy zaoszczędzić na już opublikowane podniesione opłaty w sezonie 2022/23.
– Konieczność rozgrywania spotkań w środku tygodnia oraz w trakcie sezonu ligowego po ewentualnym awansie do dalszych rund, co dla nas jako zawodników w 100% amatorskich wiąże się z szeregiem komplikacji.
 
Dziękujemy za wsparcie w zeszłych sezonach Pucharu Polski, które niejednokrotnie przyniosły nam wiele emocji i liczymy na zrozumienie. Nie wykluczamy jednocześnie udziału w kolejnych edycjach w przyszłych sezonach.
 
Trener Piotr Fima oraz zawodnicy