Komunikat dla kibiców w sprawie meczów domowych

GRILL MECZOWY – Anulowanie do odwołania

Niestety w najbliższej rundzie wiosennej przez większość spotkań nie będzie dostępny grill w przerwie spotkania. Inicjatywa ta była rzetelnie budowana od 2021 roku przez szereg ochotników, którzy zajmowali się samodzielnie logistyką, smażeniem i rozdysponowaniem chętnym kiełbasek i napojów w przerwie spotkań bez wynagrodzenia za swoją pracę, a niejednokrotnie ponosząc jej koszta. Michał, Rafał, Krzysiek, Ania, a także nierzadko zawodnicy, którzy nie brali akurat udziału w meczu z pełnym zaangażowaniem oddawali się tej inicjatywie w 100% “Pro bono” angażując swój czas we wprowadzenie naprawdę klimatycznej atmosfery na naszych trybunach.

Niestety tego czasu wszyscy mamy coraz mniej i chociaż przez te prawie 3 lata przez nasz grill przewinęło się wielu ochotników to przyszedł czas, w którym zabiegani swoimi prywatnymi obowiązkami nie jesteśmy obecnie zapewnić ciągłości tej inicjatywy. Dziękujemy za wszystkie zjedzone na meczach kiełbaski. Nie wykluczamy, że w przyszłości uda nam się przywrócić funkcjonowanie grilla o czym będziemy informować.

WARTOŚĆ BILETÓW CEGIEŁEK – Klasa Okręgowa: 10 zł, B klasa: 5 zł (bez zmian)

Nie jesteśmy w stanie sobie przypomnieć, od kiedy wartość naszych biletów cegiełek wynosiła 5 zł, chociaż nie zmieniła się ona przynajmniej od 8 lat. Przez ten czas w gospodarce zaszedł szereg zmian, o których każdy z nas niejednokrotnie słyszał, a również odczuł je z pewnością na własnej skórze. Miały one również wpływ na podnoszone przez Małopolski Związek Piłki Nożnej opłaty:

  • Koszt licencji na uczestnictwo w rozgrywkach
  • Koszt opłaty ryczałtowej
  • Koszty opłat z tytułu transferów i uprawniania wolnych zawodników (opłaty pobierane przez związek)
  • Kary za żółte kartki otrzymywane przez zawodników

I co najważniejsze podnoszone były wynagrodzenia sędziów oraz obserwatorów prowadzących zawody (koszt wynagrodzeń ponosi klub gospodarz meczu), które są jedną z największych składowych kosztów organizacji spotkań domowych.

Podniesienie wartości biletów na naszych meczach było omawiane już przed sezonem 2021/22, ponawiane przy sezonie 2022/23 i również przed sezonem 2023/24, za każdym razem dochodząc do wniosku, że jeżeli podniesiemy ceny biletów to zrobimy to jeden raz, kiedy koszty ustabilizują się i nie będzie już widać prognoz na ich dalsze podnoszenie. Mówiąc wprost, kiedy inflacja zacznie nabierać kierunku spadkowego.

Ten moment właśnie nadszedł i po rozmowach ze skarbnikiem klubu zdecydowano, że od rundy wiosennej 2024 roku przy zakupie biletów na spotkaniach domowych będziemy Was prosić o wsparcie w kwocie 10 zł. Dość jasno zaznaczamy, że jest to prośba o wsparcie. W zamian mamy nadzieję oferować niezmiennie emocje i walkę naszych zawodników do ostatnich minut spotkania.

Decyzja ta zapadła niemal w ostatniej chwili, więc prosimy o wyrozumiałość, kiedy na sobotnim meczu z Clepardią otrzymacie jeszcze stare bilety. Nowe zostaną dodrukowane od kolejnego pojedynku ligowego.

Podwyżki dotykają również kosztów prowadzenia przez nas drugiej drużyny, w której w 80% występują młodzi zawodnicy z zespołów juniorskich naszego klubu. Na meczach B-klasy postanowiliśmy jednak podtrzymać wartość biletu cegiełki przy kwocie 5 zł. Zachęcamy do odwiedzania spotkań również naszych rezerw, które do wiosennych rozgrywek przystąpią z 4. miejsca w tabeli.

Serdecznie dziękujemy za zapoznanie się z komunikatem, liczymy na zrozumienie i do zobaczenia na spotkaniach ligowych! Do boju Bieżanów!