Bieżanowianka Kraków vs Kaszowianka Kaszów

Podsumowanie

Klasa Okręgowa (Kraków II) - 2023/2024 2023/2024

Wojciecha Lipowskiego, Kaim, Bieżanów, Bieżanów-Prokocim, Kraków, województwo małopolskie, 30-864, Polska

(4)
Bieżanowianka Kraków
Kaszowianka Kaszów
2 - 5
Final Score

Details

Data Czas Liga Sezon Kolejka
9 września 2023 11:30 Klasa Okręgowa (Kraków II) - 2023/2024 2023/2024 4

Podsumowanie

O tym, że w starciu z Kaszowianką będzie nam ciężko kadrowo wiedzieliśmy już na samym początku sezonu, kiedy absencję zgłosili pierwsi zawodnicy. Do starcia o punkty w wyjściowym składzie wyszło trzech zawodników nominalnie drugiej drużyny, a o sile w ofensywie decydować miał ledwo wyleczony po kontuzji – Mateusz Skwarczek.

ABSENCJE

Do liczby niedostępnych zawodników przejdziemy niebawem, bo przede wszystkim rękawice w walce o przygotowanie się do tego spotkania i stanięcie do rywalizacji podjął nasz trener Akademii – Szczepan Różycki. Oprócz zawodników tego dnia na meczu nie mógł być obecny również trener Piotr Fima.

Tak więc, prezentuje się pełna lista nieobecności:

 • Piotr Fima (Trener)
 • Daniel Wypartowicz (niedostępny)
 • Sebastian Kowalski (urlop)
 • Mateusz Cyburt (niedostępny)
 • Paweł Sikora (dłuższy urlop – Kanada)
 • Piotr Więckowski (sprawy osobiste)
 • Denis Kagize (niedostępny)
 • Jarosław Moroński (zawieszenie)
 • Konrad Łecki (sprawy osobiste)
 • Adam Nogaj (powrót po kontuzji)
 • Jakub Sala (kontuzja w okresie przygotowawczym)

Z tych 10. zawodników wyżej, sześciu wychodziło w poprzednich spotkaniach w podstawowym składzie.

PLAN DZIAŁANIA, NIEUDANA PRÓBA ZMIANY TERMINU

Pierwszą możliwością była zamiana terminu spotkania, co uchroniłoby nas przed sporą częścią tych nieobecności i chociaż początkowy po informacji od rywali mecz miał odbyć się w czwartek to po wprowadzeniu proponowanej zmiany terminu w system Extranet nie została ona zaakceptowana przez gości i wkrótce otrzymaliśmy informację, że mecz ma się odbyć w sobotę.

Na jednostki treningowe sprowadzeni zostali więc zawodnicy z drugiej drużyny i to oni uzupełnili braki… w wyjściowej jedenastce.

STRZAŁY ŻYCIA W PIERWSZEJ POŁOWIE

Nie pozostało nic więcej, jak rzucić wszystkie problemy na bok, zająć się realizacją planu na spotkanie, a ten zakładał odważną grę w ofensywie, bo punkty mówiąc wprost trzeba zacząć zdobywać.

Początek to próby gości z dośrodkowań, które wyłapywał Kamil Stochel, a z naszej strony groźne uderzenia sprzed szesnastki. O ile nasze próby zakończyły się niepowodzeniem to kaszowianie w 18′ minucie objęli prowadzenie, kiedy po kolejnej wrzutce na piąty metr tym razem zawodnik w żółtym trykocie idealnie złożył się do strzału przymierzając z woleja prosto do siatki. I było to pierwszej z ładnych dla oka trafień w tym meczu.

Wkrótce kolejną odpowiedź wysłał najaktywniejszy w naszych szeregach Skwarczek, ale jego strzał po przyjęciu piłki tyłem do bramki był niecelny.

CZERWONA KARTKA, PIĘĆ MINUT ZAMIESZANIA I… WYRÓWNANIE

Po półgodzinie gry doszliśmy do bardziej klarownej sytuacji, w której tuż przed polem karnym padł faulowany Hubert Machalski. Arbiter wskazał przywilej, który zakończył się niecelnym uderzeniem, a następnie cofnął grę do faulu dyktując nam rzut wolny z siedemnastu metrów i wyrzucił z boiska… zawodnika Kaszowa.

Trzy kropki nie są przypadkowe, gdyż następnym krokiem była pięciominutowa konsultacja między arbitrami, która wydawała się być dyskusją o miejscu faulu (rzut wolny czy kartka) lub ewentualnym zrezygnowaniu z wykluczenia. Obie teorie okazały się mylne gdyż tak naprawdę sędzia po protestach gości chciał się upewnić, którego z zawodników trzeba z boiska usunąć. W między czasie za krytykę orzeczeń murawę opuścił również kierownik zespołu Kaszowa.

Po przerwie do piłki podszedł Vova Myshko i po pięknym uderzeniu w okienko bramki tylko podniósł napięta już atmosferę wśród rywali.

Kaszowianka nie pozostała jednak dłużna i również po stałym fragmencie gry w postaci rzutu wolnego przy linii bocznej doprowadziła do ponownego prowadzenia po mierzonym, silnym uderzeniu przy krótkim słupku bramki bronionej przez Kamila Stochela.

DOBRE WEJŚCIE I PRZYPŁYW NADZIEI

W drugą połowę nasz zespół wszedł z nową energią i dużo szybciej przeszedł do realizacji założeń ofensywnych z treningów. Efektem były pierwsze wykreowane sytuacje w sektorze Patryka Bąka i wprowadzonego Mateusza Maziarza, lecz to z drugiej strony boiska w 54′ minucie przeprowadziliśmy akcję, w której piłka wznowiona z rzutu z autu wędrowała od nogi do nogi. Zwieńczeniem było zagranie piętą Adama Popowicza do Vovy Myshko, a ten wycofał piłkę do Mateusza Skwarczka i nasz napastnik ze szwajcarską precyzją pokonał bramkarza strzałem przy dalszym słupku.

Wyrównanie, rywal w osłabieniu i pozytywnie napędzona drużyna wydawała się zmierzać po trafienie pozwalające wyjść na prowadzenie.

BOLESNY KONTRATAK I DWA KARNE W PIĘĆ MINUT

Zaczęło się coraz więcej dziać w naszej ofensywie i ponownie z prawej strony po godzinie gry zmierzaliśmy do zbudowania groźnej akcji, jednak błąd techniczny w rozegraniu napędził ekspresowy kontratak gości. Piłka przemierzyła dwie strony boiska bezpośrednimi podaniami, a kiedy do obrony zdążył wrócić Mateusz Maziarz to jego grę ciałem z rywalem w polu karnym jako faul zinterpretował arbiter. Tym razem z takim biegiem wydarzeń nie była się w stanie pogodzić nasza drużyna, ale decyzja arbitra była nieodwoływalna i wkrótce Kaszowianka była znów na prowadzeniu po  egzekucji z 11. metrów.

Niespełna pięć minut później zdeterminowani obrońcy starali się blokować uderzenie zawodnika sprzed szesnastki i tym razem piłką odbiła się od ręki naszego obrońcy, a wkrótce ponownie leżała już na wymalowanym kole w polu karnym. Kamil Stochel obronił pierwsze uderzenie strzelca, ale piłka spadła ponownie pod jego nogi i tym razem mając naszego bramkarza jeszcze w parterze pewniej uderzył prosto do siatki.

BRAKI KONDYCYJNE

Po 66′ minucie byliśmy mentalnie w dołku, bo tak szybko, łatwo i dużej mierze przypadkowo straciliśmy aż dwa trafienia z rywalem, który grał jednego mniej. Ta przewaga było coraz mniej widoczna z upływem czasu, kiedy kosztująca nasz dużo sił próba walki o punkty przy palącym słońcu dała się we znaki naszej mimo, że odmłodzonej na ten mecz, to u podstaw już głównie będącej po 30-roku życia kadrze.

Mimo zmian, obraz gry nie uległ poprawie, a na 6. minut przed końcem goście po kolejnym kontrataku doszli do sytuacji sam na sam i zamienili ją na końcowy rezultat 2:5.

TRENER (BIEŻANOWIANKA): Szczepan Różycki, Przemysław Wojewoda
TRENER (KASZOWIANKA):
Marek Bojko

Miejsce spotkania

Bieżanowianka, Lipowskiego 5

Wojciecha Lipowskiego, Kaim, Bieżanów, Bieżanów-Prokocim, Kraków, województwo małopolskie, 30-864, Polska