Dominacja lidera potwierdzona naszym kosztem

Podsumowanie

Klasa Okręgowa (Kraków II) - 2023/2024 2023/2024

Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Skotniki, Dębniki, Kraków, województwo małopolskie, 30-396, Polska

(19)
Pogoń Kraków
Bieżanowianka Kraków
9 - 1
Final Score

Na Baczyńskiego 13 spotkały się drużyny z dwóch bocznych granic Krakowa. Dystans na mapie okazał się adekwatny do tego jaki widzimy patrząc na tabelę. Będąca jedną nogą w V lidze Pogoń bezwzględnie udokumentowała swoją podróż do wyższej ligi dziewięcioma trafieniami.

Przepaść pomiędzy zespołami z dwóch pierwszych miejsc w tabeli, a resztą ligi spowodowała, że Pogoń i Kmita spakowały już walizki z napisem awans i trwa już jedynie wyścig do odprawy. Kto pierwszy przejdzie przez bramki ten wchodzi na pokład, drugi stoczy jeszcze bitwę o bilet w poczekalni przed otwarciem bramek.

Przepaść ta była aż nadto widoczna na obiekcie zwanym B13 i już w pierwszej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, które podwyższyli zaledwie 4 minuty później.

Po kwadransie gry można było mieć nadzieję na poprawę naszej sytuacji, kiedy arbiter wskazał na rzut karny po faulu na Konradzie Łęckim, ale te decyzję cofnął po konsultacji z sędzią liniowym wskazującym na pozycję spaloną.

Wkrótce lider tabeli wykorzystał kolejną serię naszych katastrofalnych błędów w defensywie i na przerwę schodził z prowadzeniem 6:0.

Zmiana stron przyniosła nieco bardziej ofensywną postawę podopiecznych trenera Szczepana Różyckiego, ale wystarczało to na jedynie na trafienie Konrada Łęckiego, a Pogoń dołożyła trzy kolejne i nie wykorzystała rzutu karnego. My do swojej drugiej podyktowanej jedenastki znów nie podeszliśmy, gdyż powtórzyła się sytuacja z 15′ minuty. Faulowany w polu karnym był Antek Sajnog, arbiter wskazał na wapno, a sędzia liniowy uniósł chorągiewkę.

Meczem z liderem zakończyliśmy terminarzową walkę z górną częścią tabeli i tak jak w rundzie jesiennej od najbliższego spotkania przechodzimy do bezpośredniej walki z drużynami będącymi naszymi bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Najpierw jednak pojedynki majówkowe z 8. w tabeli Kablem i 9. Bronowianką.

TRENER (BIEŻANOWIANKA): Szczepan Różycki
TRENER (POGOŃ):
Przemysław Dobroch

OBSADA SĘDZIOWSKA: Tomasz Kozioł, Paweł Karkoszka, Kamil Bułat

KOLEJNY MECZ

(20)
Bieżanowianka Kraków
Kabel Kraków
VS